V dobrej materskej škole sú dôležití nielen kvalifikovaní pedagógovia, ale i dobré kuchárky, či kuchári, upratovačky a ostatní prevádzkoví zamestnanci.

Jednou z kuchárok bola dobrosrdečná a stále sa usmievajúca teta Olinka, ktorá v CMŠ pracovala ako kuchárka. Viac sa dozviete z jej vlastných slov, ktoré nám napísala pri príležitosti tridsiateho výročia CMŠ. 

V kolektíve Cirkevnej materskej školy Márie Mazzarellovej som strávila viac ako osem rokov. Za tento pomerne dlhý čas nebola núdza o situácie vážne a veselé. Prácu v kuchyni som mala rada. Snažili sme sa pre naše deti urobiť čo možno najviac. Dodnes si s radosťou spomínam na našich najmenších stravníkov, ich úprimné slová, často až s rodinným oslovením. Dôverne ma volali „teta Olinka“ a na to sa nezabúda. Sama mám vnúčatá, síce už odrastené, no rovnako úprimné. Tento pocit bol pre  mňa a iste aj pre moje kolegyne takou hnacou silou robiť veci, čo najlepšie. Mali sme najväčšiu radosť, keď po obede boli prázdne taniere. Dobre sa pracovalo s celým kolektívom, ktorý viedla pani riaditeľka Mária Bučková. Veľmi dobre sa nám, personálu kuchyne spolupracovalo s rehoľnými sestrami, ktorých prácu som úprimne obdivovala.

Toto všetko sa dalo robiť len v dobrom kolektíve ako bol ten náš, teda i váš, ktorý viedla pani vedúca Mária Smolenová a vedie ho aj dodnes. Rada sa sem ku vám vraciam, aj keď len na návštevu, rada vidím usmiate tváre detí.

Chcem vám k významnému jubileu vašej škôlky zaželať veľa spokojných detí, aby ich cesta do škôlky bola radostná. Celému kolektívu radosť z práce, ktorej výsledkom budú rozžiarené detské očká.

Vaša teta Oľga Maňková

Kontakt

Cirkevná materská škola Márie Mazzarellovej
Lachova 33,
851 03 Bratislava

02 / 62 31 99 42
0910 919 942 (len v čase od 16:30 do 17:00 za účelom nutného spojenia sa s učiteľkou v zbernej triede)
skolkamazzarellovej@gmail.com