Bolo to v sobotu 16.6.2018, kedy sme sa s rodinami našich detí vybrali do Šaštína. Načo ďalší výlet? Hoho, to bola predsa púť. Púť k Márii, našej Mame. Tento rok sa totiž v saleziánskej rodine slávi 150. výročie posvätenia mariánskej baziliky v talianskom Turíne, ktorú dal postaviť sv. Don Bosco. A vôbec, Mária Pomocnica znamenala v jeho živote veľmi veľa. No a keďže sme nemohli ísť do Turína, vybrali sme si Šaštín.

„Mali sme sa výborne a došli sme obohatení o poznanie že Matka Božia nás ochraňuje a sprevádza každým našim žiaľom, krížom, utrpením ale aj radosťou,“ hodnotí púť mamička Lívia Budzáková.

„Prežili sme spolu s našimi Včielkami, Žabkami, Veveričkami a Bobríkmi naozaj krásny čas naplnený silným zážitkom z omše v bazilike Sedembolestnej. Následne si deti prezreli tajomné zákutia mariánskeho múzea v Šaštínskej bazilike a spoločne sme sa v kaplnke všetky rodiny pomodlili s deťmi ruženec. Pre naše deti to bolo niečo veľkolepé zažiť omšu a spievať veselé pesničky v tak „obrovskej“ a významnej bazilike. Je to naozaj silné, výnimočné miesto, kde my manželia, naše rodiny môžme vyprosiť veľké veci u našej Matky. No a samozrejme nechýbal ani príjemný obedový piknik, detské ihrisko, futbal. Deti sa vyhrali do sýtosti. A na záver zmrzka 😉 Naozaj sme sa cítili celý čas ako jedna veľká rodina. Potvrdil to aj nedávny perfektne pripravený, roztomilý program našich deti ku Dňu rodiny. Ďakujeme, milé sestričky a pani učiteľky za všetko, čo robíte pre naše deti!“ dopĺňa mamička Zuzana Mikulová

Viac info ako, kedy a prečo Don Bosco začal stavať baziliku nájdete TU.

Autor: Erika Páterková, FMA

FOTOGALÉRIA

Kontakt

Cirkevná materská škola Márie Mazzarellovej
Lachova 33,
851 03 Bratislava

02 / 62 31 99 42
0910 919 942 (len v čase od 16:30 do 17:00 za účelom nutného spojenia sa s učiteľkou v zbernej triede)
skolkamazzarellovej@gmail.com