Tak sa to podarilo! A to nielen bazár, ale hneď niekoľko vecí naraz. Na obnovu pieskoviska na školskom dvore sme vyzbierali 900 eur! Prevetrali sme skrine, aby sme tam neskladovali nepotrebné veci, lacno sme prišli k veciam, ktoré sa nám naopak zídu, v tombole sme mnohí vyhrali super ceny, utužili sme vzťahy pri organizácii aj počas akcie a zistili, koľko ľudí a firiem je ochotných pomáhať.
„Nápad zorganizovať dobročinný bazár pre škôlku mi v hlave skrsol počas sledovania vianočnej hry, ktorú pre nás v decembri minulého roka pripravili pani učiteľky a veľmi pekne zahrali naše deti. Vtedy som si povedal: musíme nejako pomôcť našej super škôlke,“ vysvetľuje jeden z organizátorov Lukáš Melicher. Po dohode s pani riaditeľkou sme určili, na aký cieľ pôjdu vyzbierané peniaze. Mnohých prekvapilo, že obnova pieskoviska pre naše deti bude stáť okolo dvetisíc eur.
„V poslednej dobe ma zaujala myšlienka minimalizmu a ‚recyklovania‘ oblečenia a ďalších vecí, keď si ich ľudia vymieňajú medzi sebou. Každý z nás to pozná, nosíme ‚tri‘ veci dookola a deti sa hrajú s niekoľkými hračkami, no skrine mame plné. Spojiť ideu bazáru s pomocou škôlke mi preto pripadalo ako výborne riešenie,“ dodáva Mária Melicherová. Zvyšné veci, ktoré sa nepredali, poputujú k chudobným, hračky a hry zas do centra, ktoré sa venuje Rómom na strednom Slovensku a tak sa kruh pomoci ešte rozšíri.
Zdá sa, že myšlienka bazáru oslovila aj rodičov, keďže doniesli „za telocvičňu vecí“. Predaj počas bazáru organizátori doplnili nápadom zorganizovať aj tombolu. Po prvých pozitívnych odpovediach od firiem, sme dali hlavy dokopy a oslovili ďalších a ďalších a reakcie boli len pozitívne. Celú akciu sme zverovali do Božích rúk a ozaj nám veci „padali z neba“.
Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí darovali aj nakúpili veci, a všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pri organizovaní!
Ďakujeme aj sponzorom:
Hlavnú cenu venovala Advokátska kancelária Okenica Šula & Co. – išlo o dva celodenné rodinné vstupy do Aquaparku Senec, ktorému tiež ďakujeme za udelenú zľavu.
Hlavným partnerom občerstvenia bola petržalská pizzéria California, ktorá nám na bazár venovala 12 pízz.
Ďalšie ceny sme získali od:
Múzea dopravy Bratislava, cukrárne Cukrári.sk, vydavateľstva Kumran.sk, Denníka Postoj, cukrárne Deborah, detského centra Buppi Detský svet v Bory Mall, Projektu Vzťahovo, detského centra Leon Jungle, KidsHouse, ZOO Bratislava, zmrzliny LuMi, kaviarne Monsters Caffe, internetového obchodu www.sradostou.sk a materského centra Budakto.

FOTOGALÉRIA