V utorok 31. januára bolo v našej škôlke rušno. Škôlkari sa roztrúsili po celej budove a na jednotlivých stanoviskách spoznávali rôzne situácie a zážitky z don Boscovho života. Kto je don Bosco? Pýtali sme sa detí a potešili nás odpovede, že kňaz, venoval sa deťom, chlapec, ktorému sa snívalo o lodi a dvoch stĺpoch – Panne Márii a svätom prijímaní.
Deti mali možnosť stretnúť sa s chlapcom Jankom Boscom, ktorý pred ich očami žongloval, preskakoval prekážky a ukázal im zaujímavé kúzlo. Don Bosco bol v mladom veku veľký zabávač a deti mali možnosť si to vyskúšať. Na ďalšom stanovisku sa deti naučili pieseň o don Boscovi. Akú? Spýtajte sa doma svojich detí, aby vám ju zaspievali. 🙂 V inej miestnosti škôlky sledovali úryvok z filmu o don Boscovi, v ktorom spoznali jedného chlapca z oratória, vychovávaného don Boscom. Tento chlapec sa stal svätým už v mladom veku – bol to sv. Dominik Savio.
K správnej oslave patria aj darčeky a tak deti zaspievali donovi Boscovi pieseň a každé dieťa si od dona Bosca odnieslo malý darček. Atmosféru celej oslavy sme sa snažili zachytiť na fotkách, veď posúďte sami. 🙂

Autor: Martina Škvareninová, FMA

FOTOGALÉRIA