Posledný bežný včelí, žabí, veveričí a bobrí škôlkarsky deň pred Vianocami, 18. decembra, sa celá škôlka stretla na vianočnom stolovaní. Nezišli sa všetci v triede Bobríkov, ako káže tradícia, ale cez ZOOM.

Úradujúci koronavírus a pandemické opatrenia nedovolili stretnúť sa deťom, pedagogickým a prevádzkovým zamestnancom za jedným stolom, spoločenstvo a dobrá nálada však musí byť. V tomto prípade pomohol internet a interaktívne tabule.

Online stretnutie začala pani riaditeľka sr. Kaja, neskôr sa deti spojili v speve – modlitbe Daj Boh šťastia tejto Zemi. Po spievaní a vzájomnom vinšovaní sa celá škôlka spoločne pomodlila pred jedlom a samostatne, každá trieda vo svojich slávnostne vyzdobených priestoroch začala obedovať. Sviatočné menu tvorili vianočné oblátky s trubičkami, fazuľová polievka a makové rezance.

Deti si atmosféru naozaj užili o čom svedčili ich rozžiarené očká po príchode k vyzdobeným stolom, vianočnému stromčeku, kamarátom a súrodencom z iných tried hmýriacim sa na tabuli. Kričali ich mená, zdravili, mávali rukami. Radosť sa niesla celým spoločným slávnostným obedom. Bol to pre všetkých nezabudnuteľný zážitok.

Autor: Martina Vrbanová

FOTOGALÉRIA