Absolventi CMŠ spomínajú IV.

Katka Magdolenová navštevovala Cirkevnú materskú školu v školských rokoch 2005 – 2009. Študuje v predposlednom ročníku na osemročnom gymnáziu Spojenej školy sv. rodiny a venuje sa dobrovoľníctvu či už v skautingu, ale aj v Domke na Daliborku, kde pôsobí ako animátorka. Venuje sa mladým a deťom, má vlastne „stretko“ (skupinu rovesníkov), je súčasťou Akadémie veľkých diel, študentskej rady, členkou novovzniknutého Petržalského mládežníckeho parlamentu a v budúcnosti by rada išla vedeckým smerom.

Katka, aký je tvoj najkrajší zážitok zo škôlky?

Vynárajú sa mi rôzne spomienky. Najviac mi utkveli v pamäti obyčajné dennodenné momenty, ako napríklad teplé letné počasie, keď sa spustila preliezačka striekajúca vodu a my sme nadšene so smiechom pod ňou pobehovali a neskôr sa zohrievali na slniečku. Považujem to za najkrajší  zážitok, lebo mi najviac dokáže vyčariť úsmev pri ohliadnutí sa na tento krásny detský čas.

Akého kamaráta, kamarátku, si pamätáš zo škôlky?

Najviac si pamätám ľudí, ktorí mi ostali v živote doteraz. Mám to šťastie, že s mnohými som ďalej išla do školy, alebo som ich stretávala na Mamateyke či inde. Výnimku tvorí Kity, ktorej tvár sa mi ako prvá vybaví. Keď som preskočila ročník a išla som do „neznáma“, ona bola pre mňa obrovskou oporou a prvou kamarátkou, ktorú som si v novom kolektíve našla. Síce sme sa od vtedy videli len párkrát, veľmi živo si na ňu spomínam.

Máš aj teraz nejakého kamaráta zo škôlky vo svojej blízkosti?

Mám, pár z nich ostalo aj mojimi spolužiakmi, niektorí spolu so mnou prešli od základnej školy cez celé gymnázium a sprevádzajú ma ako kamaráti už veľmi dlhý čas.  Je to Sisa Griačová, s ktorou na škôlku s úsmevom rada spomínam, ale samozrejme aj Tony Tuhý, ktorý rovnako so mnou prešiel a prechádza dlhú školskú cestu  a neskôr Julka Reinoldová. Za kamarátku považujem aj moju učiteľku v škôlke, ktorá mi ostala blízko v živote, keďže je to moja babka. A pravidelne stretávam na Mamateyke či v skautingu mojich bývalých spolužiakov zo škôlky.

Spracovala sr. Martina Škvareninová FMA